Taranis Film O filmu Obsazení Štáb Upoutávka Galerie Kontakt Návštěvní kniha

O filmu

Pracovní název:    Stíny Abadanu
Žánr:  ultranízkorozpočtový hraný film / mysteriózní
Předpokládaná stopáž:   cca 40 minut
Záznam:    Digital 8 & MiniDV
Premiéra:   září 2007
Technické vybavení:  2(3)x kamera SONY Digital 8, kamera Panasonic MiniDV, 2x stativ, kamerový 'jeřáb' "Brennos System", reflektor na autobaterii "Brennos System", 2 halogenové baterky, profesionální směs na filmový kouř (Flash Barrandov)... atd.

               

Nástin děje

Ronny (Adalf), Rick (Levi), Bey (Rayla), Phil (Mothe), Tommy (Chaindler) a Peter (Migi Mig) jsou členy vojenské jednotky, která byla vyslána navázat ztracený kontakt s izolovanou základnou v lesích Abadanu. Jejich cesta se zkomplikuje a vojáci s blížícím se cílem pomalu zjišťují, že tentokrát nepůjde o rutinní misi. Cosi shnilého je v tamních lesích... a noc se neúprosně blíží.

 

Historie

Na amatérském filmovém projektu Stíny Abadanu se začalo pracovat počátkem března roku 2005. Tehdy Martin "Brennos" Doležal (několikaletý filmový amatér - viz stránky  Taranis Film) spolu se spolužákem Ondřejem Hloupým přišli s námětem na ponurý film z vojenského prostředí o skupině vojáků uprostřed lesů, kteří při plnění mise čelí neznámému nebezpečí. 

O týden později již v Kunratickém lese zaznělo slůvko "Akce!" a v ještě skrovném počtu filmařů (režisér a kameraman /Brennos/ + osvětlovač /Váša/ + imitátor blesků /Ondra/) a jedním hercem /Arahos/ byla natočena úvodní scéna snímku (která bude ovšem ve světle současnosti nahrazena novou scénou).

S tímto materiálem pak režisér vytvořil provizorní propagační internetové stránky s filmovou ukázkou a po čase oslovil velitele amatérské vojenské jednotky 45 Commando Royal Marines Adalfa s nabídkou hlavní role a spoluúčasti na scénáři. Nelze pominout zásluhy asistenta režie Arahose, který byl, jakožto člen spřátelené jednotky The 2nd Battalion The Light Infantry, s 45 Commando Royal Marines v kontaktu a připravil obě skupiny na budoucí spolupráci.

Již po první schůzce s Adalfem bylo zřejmé, že nezůstane tak úplně u původního námětu, především co se týče výpravy filmu. Přibyly scény s vojenskou technikou (tím se též změnily plánované lokality pro natáčení a obsazení) a film dostal zcela nový rozměr.

Pak následovalo několik pravidelných schůzek v přítmí hospůdky na Chodově, kde Brennos, Adalf a Ondra položili základ scénáře.

Následovaly poměrně náročné přípravy, režisér vypracoval scénář a storyboard, Adalf zajistil techniku, upřesnilo se obsazení snímku - zejména nadšenci z obou výše jmenovaných jednotek - a na přelomu dubna a května byla zahájena hlavní část produkce.